در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان لطفا فرم را پر کنید

تماس با ما

صفر تا صد نکات لازم برای افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

فهرست مطالب

افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت چیست؟ بانک مرکزی ترکیه به چند بانک ترکیه بخشنامه‌‌هایی در خصوص افتتاح حساب برای افراد خارجی در ترکیه صادر کرده است. همه افرادی که شهروند ترکیه نیستند به عنوان یک شخص خارجی در ترکیه شناخته می‌‌شوند، بدون توجه به ملیت آن‌ها، باید تابع قوانین حقوقی مربوط به اتباع خارجی باشند. با وجود مشکلات تحریم‌‌ها در کشور ایران، بانک‌‌های ترکیه برای افراد شهروند ایرانی در مورد افتتاح حساب سخت ‌گیری می‌‌کنند، مخصوصا با توجه به حضور ایران در لیست سیاه پولشویی FATF، که باعث می‌‌شود افتتاح حساب به چالش‌‌هایی برخورد کند.
در این مقاله به اهمیت افتتاح حساب بانکی، مدارک لازم برای باز کردن حساب بانکی و زمان لازم برای درخواست افتتاح حساب، افتتاح حساب برای شرکت‌‌های ترک با مدیر خارجی و تصمیمات اتخاذ شده توسط برخی بانک‌‌ها و مطالب دیگر مرتبط با افتتاح حساب بانکی ارزی و بین‌‌المللی پرداخته می‌‌شود.

افتتاح حساب بین المللی در ترکیه

به دلایل مختلف، افراد خارجی به افتتاح حساب بانکی نیاز دارند؛ افرادی که در ترکیه سرمایه گذاری کرده‌‌اند یا شرکتی را ثبت کرده‌‌اند؛ افرادی که به دنبال خرید ملک غیر منقول در ترکیه هستند؛ افرادی که در حال تحصیل در ترکیه هستند؛ افرادی که می‌‌خواهند پول به خانواده‌‌شان که در خارج است، ارسال کنند؛ و افرادی که در ترکیه اقامت دارند و …. برای همین، بسیاری از خارجی‌‌ها به دنبال راه‌‌هایی برای افتتاح حساب بانکی هستند.

افتتاح حساب در ترکیه - افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

داشتن یک حساب بین‌المللی که به شخص خود اختصاص دارد و داشتن کارت ویزا و مسترکارتی متصل به آن، که به صورت کاملاً مالکیتی برای شخص می‌باشد، از آنجایی که افراد موظف به کار با شرکت‌های واسطه با کارمزدهای بالا نیستند، برای بسیاری از افراد مطلوب ‌تر است. این حساب بین‌المللی، تا زمانی که زنده هستید معتبر است و امکان دریافت و پرداخت هر ارزی از کل دنیا از آن به شما امکان‌پذیر است. آیا می‌دانید که اکنون افتتاح حساب بین‌المللی در کشور ترکیه امکان‌پذیر است؟ آن هم با یک سفر به شهر استانبول، شما می‌‌توانید به آسانی درخواست خود را برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه انجام دهید.

افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

اگر در ترکیه به عنوان غیرمقیم زندگی می‌کنید، برای ارائه یک آدرس معتبر به بانک، نیاز دارید. همچنین، شما برای تأیید محل سکونت خود، باید به بانک، قبض خدمات آب و برق به نام خود را ارائه دهید. اگر اقامت ترکیه را دارید، شما می‌توانید از طریق بانک‌های İş و Vakıf، برای افتتاح حساب بانکی خود، اقدام کنید.

در مورد کد سوئیفت زراعت بانک ترکیه چه می دانید ؟ مرحله به مرحله روند انتقال بین‌المللی با کد سوئیفت زراعت بانک را در این مقاله آموزش ببینید.

کارت بانکی - افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

بهترین بانک برای ایرانیان مقیم در کشور ترکیه

بانک مرکزی ترکیه مجوز افتتاح حساب برای افراد غیر مقیم و خارجی در چند بانک از جمله ایش بانک، زراعت بانک و واکیف بانک را صادر کرده است. با این حال، برای ایرانیان به دلیل شرایطی که وجود دارد، افتتاح حساب بانکی همواره با سخت گیری‌هایی همراه است. به هر حال، با توجه به دولتی بودن بانک زراعت، این بانک بهترین گزینه برای افراد غیر مقیم است که قصد دارند در ترکیه حساب بانکی افتتاح کنند.

افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت در زراعت بانک

در بانک زراعت، انواع حساب‌های متعددی وجود دارد که از جمله آن‌ها، حساب‌های قراردادی (VIP)، به‌عنوان حساب دائمی و معتبرترین حساب‌های این بانک، شناخته می‌شوند. بیشتر این حساب‌ها برای افرادی باز می‌شوند که در ترکیه ساکن می‌باشند؛ اما شرکت‌هایی نیز وجود دارند که با هماهنگی با بانک زراعت، برای ایرانیان، بدون نیاز به اقامت، دسترسی به این نوع از حساب‌ها را در دسترس قرار می‌دهند. این بانک به‌طور کلی، برای سپرده ‌گذاری و انجام فعالیت‌های بانکی در ترکیه، بهترین خدمات را عرضه می‌کند. بانک زراعت همچنین، به‌عنوان یک بانک مجهز به بانکداری الکترونیکی قوی، امکانات متعددی را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. در ادامه، خدمات موبایل بانک و اینترنت بانک زراعت برای افرادی که تمایل دارند، حساب بانکی در ترکیه باز کنند، معرفی خواهد شد. با این حال، باز کردن حساب بانکی در ترکیه توسط بانک زراعت، به‌طور معمول، در کمتر از یک روز انجام می‌شود.

زراعت بانک - افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

ویزا و مستر کارت فیزیکی

با ایجاد حساب بانکی در ترکیه، در همان روز یک کارت ویزا یا مسترکارت بین ‌المللی برای شما صادر می‌شود که در تمام نقاط ویزا و مسترکارت در سراسر جهان قابل استفاده است. لازم به ذکر است که این کارت‌ها در زمان تحویل، بدون رمزعبور و تنظیمات اولیه عرضه می‌شوند و باید ابتدا در شعبه آن را فعال کنید. برای مشتریان غیرمقیم در ترکیه، می‌توان در شعبه، درخواست طولانی کردن دوره اعتبار کارت از چهار سال به هشت سال را نیز ارائه کرد. صدور این کارت‌ها در ترکیه چند روز زمان می‌برد، اما با هماهنگی با بانک، برای مشتریان با حساب بانکی خارجی در ترکیه، کارت در همان روز صادر و تحویل داده می‌شود. مستر کارت و ویزیت به صورت دبیتی است و به طور معمول کارت‌های اعتباری حداقل در یک هفته پس از ایجاد حساب بانکی عرضه می‌شوند.

ویزا و مستر کارت - افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

افتتاح حساب های ارزی در کشور ترکیه

با شروع کار با حساب بین ‌المللی در ترکیه، شما می‌توانید به صورت همزمان حساب یورویی و لیری خود را باز کنید. شماره حساب و دفترچه جداگانه برای حساب یورویی اختصاص داده می‌شود. با این حال، کارتی که صادر می‌شود، با تمام حساب‌های شما مرتبط است. با باز کردن حساب در ترکیه، درآمدهای ارزی خود را به راحتی به این حساب واریز کنید.

معنی کردیت کارت و دبیت کارت و تفاوت آنها

بانک زراعت قابلیت صدور هر دو نوع کارت دبیت و کردیت را داراست. هر کدام از این کارت‌ها دارای شرایط و قوانین خود می‌باشند. ایرانیان می‌توانند هر دو نوع این کارت‌ها را دریافت کنند. شرکت‌هایی هستند که می‌توانند درخواست صدور کارت کردیت با لیمیت بالا را نیز ارائه دهند. این کارت‌ها در سه نوع کلاسیک (استاندارد)، گلد و پلاتینیوم وجود دارند و شما می‌توانید به متناسب با نیاز خود آن‌ها را دریافت نمایید. بدون اینکه نیاز به داشتن اقامت در ترکیه داشته باشید، می‌توانید کردیت کارت خود را دریافت کنید.

کردیت کارت - افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت
تفاوت اصلی بین دو نوع کارت دبیت و کردیت، به نحوه استفاده آنها مرتبط است. کارت‌های کردیت برای رزرو خودرو و هتل، خرید آنلاین و استفاده از سرویس‌هایی مانند گوگل و آمازون مناسب ‌اند، در حالی که کارت‌های دبیت برای خرید حضوری و برداشت وجه از ATM استفاده می‌شوند. هر دوی این کارت‌ها مستر و ویزا هستند، اما در کارت‌های کردیت، نام صاحب کارت حک شده و اعتبار بالاتری دارند. بانک زراعت در این زمینه سه نوع کارت کردیت استاندارد، گلد و پلاتینیوم را ارائه می‌دهد.

دریافت کارت کردیت برای غیر ترک‌ها

دریافت کارت کردیت برای غیر ترک‌ها قوانین خاصی دارد. ابتدا باید حساب بین‌المللی در بانک ایجاد و سپس پس از سپرده ‌گذاری، کارت را دریافت کنند. شرکت‌های خصوصی با هماهنگی با بانک زراعت معمولا در زمان افتتاح حساب بانکی بین‌ المللی، برای مشتریان خود کارت پلاتینیوم را از بانک زراعت اخذ می‌کنند.

یکی از روش‌های انتخاب کارت مناسب، مقایسه تفاوت‌های آن‌هاست. در صورت مطالعه‌ی اطلاعات موجود، انواع کارت کردیت در هنگام افتتاح حساب بانکی با رنگ‌های مختلف شناخته می‌شوند، اما اینکه پلاتینیوم بهتر از گلد است یا خیر، به نحوه استفاده شما و بسته به نیازهای مالی و تراکنش‌های ماهانه‌تان بستگی دارد.

پول در بانک - افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

برای دریافت کارت پلاتینیوم، باید مبالغ بیشتری در حساب بانکی خود قرار دهید که معادل این هزینه در شکل تقریبی، سطح اعتبار کارت کردیت شما را مشخص می‌کند. برای افرادی که حجم تراکنش‌های زیادی ندارند، بهتر است از انواع کارت کردیت کلاسیک و گلد استفاده کنند، زیرا تمام این کارت‌ها همان مزیت را دارند و تفاوت آنها تنها بر اساس مبلغ قابل اعتبار در آن‌ها بوده و رنگ کارت‌ها تعیین ‌کننده‌ی گویای استفاده‌ متقابل نیست.

اینترنت و موبایل بانک زراعت

بانک زراعت در ترکیه با برترین سامانه بانکداری اینترنتی خود به شما کمک می‌کند تا به راحتی حساب خود را مدیریت کنید و تغییرات و تنظیماتی مانند پسورد و قابلیت خرید اینترنتی را به راحتی اعمال کنید. بانک زراعت تنها یک سامانه اینترنت بانکداری نیست، بلکه موبایل بانک زراعت نیز به شما اجازه می‌دهد که به افتتاح سپرده‌های مدت‌ دار و کوتاه مدت بپردازید. به کمک این برنامه، می‌توانید قبوض آب و برق خود را پرداخت کنید و ارزهای دیگر را به نرخ روز خریداری کنید؛ به علاوه، می‌توانید با انجام معاملات به صورت آنلاین همیشه مطمئن باشید. اما به دلیل مسائل امنیتی، ورود با IP خارج ترکیه به این نرم ‌افزار به صورت پیش فرض ممنوع است. لذا برای افتتاح حساب بین ‌المللی و داشتن دسترسی به همه امکانات این سامانه، می‌بایست در ابتدا آن را از ایران فعال کنید.

کارت کشیدن - افتتاح حساب درترکیه بدون اقامت

شارژ حساب زراعت بانک

شارژ حساب خود را به راحتی از طریق صرافی‌های مجاز و با توجه به نیازهای خود تهیه کنید. با توجه به قطعی سیستم سوییفت ایران، برای این کار حتما باید به صرافی مراجعه کرده و عملیات را از آنجا انجام دهید. هنگام انتخاب صرافی، حتما به این نکته توجه کنید که با هیچ گونه مشکلی مربوط به حساب بانکی ترکیه روبرو نشوید.

حساب بانکی بین‌المللی یکی از روش‌های مورد استفاده برای بهره بردن از خدمات بانکی بدون محدودیت و مرز است. هم اکنون، به دلیل تحریم‌های بانکی جهانی علیه ایران، برای ارائه حساب بین‌المللی بایستی به کشورهای دیگر مراجعه کنید. ترکیه به دلیل امنیت بالا و کیفیت خدمات عالی، انتخاب مناسبی برای ایجاد حساب می‌باشد. شما با شرایط خاص خود و حتی بدون داشتن اقامت دائم در ترکیه ، می‌توانید از روش‌های متفاوت برای ایجاد حساب بانکی خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای ایجاد حساب بانکی، بسته به شرایط و نوع حسابی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد.

پاسخ به سوالات متداول

همچنین بخوانید

0 0 رای ها
امتیاز شما
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز شما
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها