در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان لطفا فرم را پر کنید

تماس با ما

شهربازی اسفانبول ویالند بزرگترین شهربازی استانبول

تصویری از شهربازی اسفانبول ویالند
استانبول شهری کهن با تاریخی طولانی و جذابیت‌ بی‌ پایان است. این شهر، یک مکان توریستی با امکانات تفریحی و همچنین رفاهی فوق العاده برای شهروندان و حتی مسافران است و به واسطه جاذبه هایی که دارد باعث شده که گردشگران از تک‌ تک لحظه های خودشان لذت ببرند. ویالند استانبول جذاب‌ ترین شهربازی‌ این شهر و کشور ترکیه است و پذیرای افرادی می باشد که دوست دارند روزی هیجان انگیز را در این محل تجربه کنند. ممکن است که تمامی مسافران تور استانبول، اهل تماشای جاهای تاریخی و پرسه زدن در شهر نباشند و دلشان بخواهد تفریح حسابی را تجربه کنند. به همین خاطر، در این مطلب قرار است شهربازی اسفانبول یا ویالند سابق را به شما معرفی کنیم تا با جاذبه‌ های محشر آن آشنا شوید. پس همراهمان باشید تا با هم راهی این سفر مهیج شویم. 

فهرست مطالب

بازی های مجموعه شهربازی اسفانبول

شهربازی اسفانبول، جزو مجهزترین و همچنین جدیدترین شهربازی‌ های دنیا به حساب می آید که از بازی‌ های گوناگون و بسیار هیجان‌ انگیزی برخوردار است. این شهربازی ایده اش را از دیزنی لند گرفته است و به طور روزانه، پذیرای بچه‌ها و بزرگسالان می باشد. بازی های این شهربازی عبارتند از:

 1. جت اسکی
 2. سرسره وایکینگ
 3. رویای فاتح
 4. جهانگرد کوچک
 5. اتاق جادو
 6. برج عدالت
 7. رودخانه وحشی
 8. سافاری تونل
 9. ترن نفس‌ گیر
 10. قطار معدنچی کوچک
 11. چرخش ۳۶۰ ای
 12. قصر تاب‌ ها
 13. ترن ماجراجو
 14. چرخ و فلک
 15. قطار سریع‌ السیر 

ترن هوایی نفس گیر (Nefeskesen) 

ترن هوایی نفس گیر جذاب ترین قسمت‌ این شهربازی می باشد که سواری کردن در آن حدودا ۴۰ ثانیه به طول می انجامد. این زمان شاید ممکن است به نظر شما کم باشد ولی این چند ثانیه تماشای و قابل استفاده دوباره و مجدد است. نفس‌ گیر جزو دو ترن هوایی Intamin Blitz می باشد که در کشور ترکیه مشغول به فعالیت هستند و دیگری هم Red Fire درون ViaSea است. انتخاب کردن بین این دو مورد بسیار سخت است، ولی ترن هوایی نفس گیر با چیدمان بسیار دقیق‌ و همچنین چشم‌ اندازی دیدنی، جذاب‌ تر می باشد و بدون شک، بهترین ترن هوایی کشور ترکیه می باشد. 

ترن هوایی نفس گیر (Nefeskesen) 

کاوشگران کوچک 

به سختی می توانیم انکار کنیم که شهربازی اسفانبول  کاوشگران کوچک را از کتابی به اسم «دنیای کوچک» از دیزنی لند الهام گرفته که موضوع آن هم فرهنگ‌ های سراسر دنیا را شامل می گردد. در این بخش با قایق سواری، گردشگران به صحنه‌ های جذاب و رنگارنگی برده می شوند که کشورهای گوناگون را با کودکان در آواز خوان و با رقص و پایکوبی با موسیقی در مسیر به تصویر خواهد کشاند. 

وایکینگ 

وایکینگ، یکی از بزرگ‌ ترین مسیر های آبی شهربازی اسفانبول می باشد که طراحی آن به سبک وایکینگی بوده و مجسمه غول پیکر وایکینگ بر فراز سواری برج آن قرار گرفته است؛ همچنین قایق های بلند وایکینگی در دریاچه دیده می‌ شوند. این سواری نوعی Intamin Spillwater می باشد و ۲۰ قایق سرنشینی و مسیری نسبتاً ساده دارد. در واکینگ، تمامی قایق‌ ها از نوار نقاله بالا می روند، به اطراف می پیچند و در استخر به پایین می‌افتند. قایق سواران تنها با پاشیدن آب توانایی فرار دارند، گر چه احتمال کمی خیس شدگی وجود دارد و حتما باید خودتان را برای خیس شدن آماده کنید. 

بازی رویای فاتح Fatihin Rüyasi 

رویای فاتح، یکی از قایق سواری های عظیم و چشمگیر این شهربازی استانبول می باشد و بازدید کننده ها را به استانبول در ۱۴۵۳ میلادی می‌ برد. بعد از سوار شدن گردشگر به قایق‌ ۱۶ نفره در ایستگاهی بزرگ با لوستر آویزان بالای سر، یک سواری در صحنه‌ ای با زمینه انیمیشن‌ هم خواهد داشت که تلاش می‌ کند دوباره تاریخ را زنده نماید. سیستم سواری به وسیله Intamin ساخته شده است و دارای قایق‌ شناور رایگان می باشد که از طریق یک کابل بکسل به زیر آب در امتداد کانال های آبی کشیده می‌ شوند. 

بازی رویای فاتح Fatihin Rüyasi | شهربازی اسفانبول

پرندگان خشمگین و سفر جذاب 

پرندگان خشمگین ماجراجویی ۴ بعدی می باشد که از شخصیت‌ های مجموعه پرندگان خشمگین الهام گرفته شده است. در این داستان پادشاه خوک با دزدیدن تخم مرغ ها از لانه پرندگان، منجر به تعقیب و فرار از موانع مختلف جهت باز پس گیری آن‌ ها می باشد. ۲۵ عدد وسیله نقلیه سواری درون این قسمت وجود دارد که در اول فیلم به طرف جلو و به طرف صفحه نمایش در حرکت هستند و در پایان به نواحی بارگیری باز می رسند. به سواران عینک‌ سه بعدی داده خواهد شد که این عینک‌ با شبیه ساز متحرک یک جلوه‌ ویژه برای گردشگران به وجود می آورد.  پرکاربردترین این بخش منجنیق است که هر وقت یکی از پرنده ها خشمگین به طرف منجنیق برود، سواران به عقب یا جلو تکان داده می شوند. 

جنگل استانبول 

جنگل استانبول پارکی سرپوشیده با حدودا ۴۰۰ گونه مختلف از موجودات بی نظیر است. این جانوران شامل پرنده، ماهی‌، خزندگان و همچنین پستانداران می باشند. این جنگل جذاب ترین قسمت‌ ویالند است؛ چون که اکثر گونه‌ های در حال انقراض درون در حال نگهداری هستند. 

سافاری تونل 

سافاری تونل ویالند جالب ترین قسمت‌ این شهربازی است و اشخاصی که علاقه زیادی به تونل های وحشت علاقه دارند در این بخش هیجان زیادی تجربه خواهند کرد. از طرفی در سافاری ممکن است که با چیزهای وحشتناکی مواجه شوید. 

سافاری تونل شهربازی اسفانبول

قطار سریع السیر Death Train 

یکی از فراموش نشدنی ترین و لذت بخش ترین قسمت های شهربازی اسفانبول قطار سریع‌ السیر آن است که با عنوان قطار مرگ نیز شناخته می‌ شود. این قطار تا آسمان بالا خواهد رفت و سپس با سرعت به طرف پایین سقوط می‌ کند. 

سرزمین ماجراجویی

سرزمین ماجراجویی، قلمرویی جدید در کنار دریاچه می باشد و در کنار پارک موضوعی این شهربازی قرار دارد. درون این سرزمین ورزش هایی همچون پینت بال، واتر بال و اسب سواری یا سنگ‌ نوردی انجام می شود. 

چرخش 360 ای

در شهربازی ویالند اسفانبول هرکسی باید خودش را برای هر گونه هیجانی آماده کند. این وسیله پر شور، توانایی چرخاندن صندلی‌ و اهرم اصلی به دو سمت مختلف را دارد ولی برای استفاده از آن لازم است حتماً قدتان از 140 سانتی‌ متر بالاتر باشد. 

چرخش 360 ای | شهربازی اسفانبول

برج عدالت

نزدیک‌ ترین شباهتی که می توان برای این سرویس به شما ارائه دهیم، پرواز سریع به آسمان‌ ها می باشد. البته با رعایت کردن ایمنی کامل و همچنین محدودیت برای کودکان!

ترن ماجراجو

یکی از قسمت های جذابی که در شهربازی ویالند اسفانبول برای کودکان وجود دارد، ترن ماجراجو است. با این ترن، بچه ها درون تونل‌ جذاب سفر می کنند و مناظر زیبا و شگفت‌ انگیز را خواهند دید. 

سرسره وایکینگ

یکی از خصوصیات جذاب پارک آبی شهربازی ویالند استانبول، سرسره وایکینگ‌ است که با سقوط غیر منتظره و ناگهانی به درون آب، آدرنالین خون را به بالاترین مقدارش می‌ رساند! برای استفاده از این سرویس هم، محدودیت قد وجود دارد و شما باید حداقل 120 سانتی‌ متر باشید.

سرسره وایکینگ شهربازی اسفانبول

قسمت های مختلف شهربازی ویالند

شهربازی ویالند از قسمت های مختلفی تشکیل شده است؛ به گونه ای که هم بزرگسالان و هم کودکان می توانند بازی های زیادی را انجام بدهند. از مهم ترین قسمت های این شهربازی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. 

رستوران ها و کافه های اسفانبول 

یکی از مهم‌ ترین قسمت هایی که درون شهربازی ویالند اسفانبول موجود است، کافه‌ و رستوران‌ های آن می‌ باشد. در کافه‌ و رستوران‌ های این شهربازی انواع نوشیدنی‌ها یا غذا سنتی ترکیه سرو خواهد شد و هر کسی می‌ تواند آن‌ ها را سفارش بدهد و نوش جان کند. از انواع رستوران های این مجموعه باید به موارد زیر اشاره کنیم.
▪︎ رستوران برگر کینگ
▪︎ رستوران هان
▪︎  رستوران برگر دونر هوس
▪︎ کافه وایکینگ 

رستوران شهربازی اسفانبول

ساعات کاری شهربازی اسفانبول ویالند 

قبل از آن که تصمیم بگیرید شهربازی اسفانبول مراجعه کنید، باید از باز بودنش اطمینان حاصل کنید و ساعت کاری دقیقش را بدانید. فعلا ساعت آغاز به کار ویالند اسفانبول، از دوشنبه الی پنج‌ شنبه از ساعت 10 صبح الی 7 بعد از ظهر می باشد. همچنین در روز جمعه الی یکشنبه، از 10 صبح الی 9 شب به صورت یکسره آماده خدمت‌ رساندن به گردشگران است. 

قیمت بلیط شهربازی اسفانبول ویالند

برای ورود به شهربازی ویالند، باید ورودی بپردازید. ولی هر یک از بازی‌ ها هم هزینه جداگانه ای دارند. قیمت بلیط ورودی ویالند استانبول به شرح زیر می باشند.

 •  قیمت بلیط شهربازی ویالند استانبول بزرگسالان (15 الی 59): حدودا 169 لیر
 • قیمت بلیط شهربازی ویالند استانبول کودکان و نوجوانان (3 الی 14): حدودا 159 لیر
 • قیمت بلیط شهربازی ویالند استانبول زیر 3 سال: رایگان
 • هزینه ورودی شهربازی ویالند استانبول سافاری: حدودا 20 لیر
 • بلیط پارک جنگلی برای افراد 4 ساله به بالا حدودا 30 لیر و برای بالای 4 سال حدودا 25 لیر است. از طرفی بلیط سافاری بازدید کننده های 4 ساله و بالاتر از آن 25 لیر خواهد بود. کودکان زیر 3 ساله هم به صورت رایگان می توانند به این پارک وارد شوند. 

بهترین فصل و زمان ویالند استانبول

ویالند استانبول فضاهای سرپوشیده زیادی دارد، ولی قطعاً فصول بهار و تابستان، بهترین وقتی است که می‌ توان از بازی‌ در این شهربازی لذت برد. معمولا به اشخاصی که تور استانبول نوروزی تهیه می‌کنند، پیشنهاد می شود در هوای بهار، سری به شهربازی اسفانبول بزنند. البته در فصول سرد سال همچون پاییز و زمستان نیز امکانات کافی جهت تجربه کردن بازی‌ های این مجموعه وجود دارد، ولی اگر قصد دارید از پارک آبی این شهربازی استفاده کنید بهتر است تابستان به آنجا بروید.

پاسخ به سوالات متداول

شهربازی اسفانبول در محله ایوپ در خیابان گیرنه و منطقه یشیل پینار قرار دارد. محله ایوب در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و اکثر هتل های استانبول هم در این محل قرار دارند.
دیزنی لند در ترکیه پارک تفریحی اسفانبول بزرگترین مجموعه تفریحی این شهر است.

همچنین بخوانید

0 0 رای ها
امتیاز شما
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز شما
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها